Publikacja, raporty i dokumenty publiczne przygotowane w ramach projektów realizowanych przez Zieloną Stację.

Strategia Zielonego Trójmorza dla Młodych
Data sporządzenia: 28.19.2023
Z dumą prezentujemy strategię „Zielone Trójmorze dla Młodych,” stworzoną przez młodzież z 10 krajów Trójmorza. Dokument ten skupia się na zmianach klimatycznych i zrównoważonym rozwoju, oferując plan działania dla młodzieży w sektorach ekologicznych i polityce klimatycznej. Dzięki filarom, takim jak „Rynek Pracy Ekologiczny” i „Edukacja Ekologiczna,” strategia zachęca młodzież z całego świata do uczestnictwa w tworzeniu zrównoważonej przyszłości.

JAK MŁODZIEŻOWE ORGANIZACJE MOGĄ ZWIĘKSZYC SWÓJ POTENCJAŁ
Data sporządzenia: 01.12.2022

RYNEK PRACY DLA MŁODZIEŻY
Data sporządzenia: 10.11.2021
Czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób można skutecznie kształtować kompetencje kluczowe młodzieży, tak by przygotować ich do wejścia na rynek pracy? Czy wiesz jak ważne jest wzmacnianie umiejętności komunikacyjnych, skutecznej pracy w zespole czy właściwego prezentowania swojego pomysłu dla zdobycia dobrej pracy?

PODRĘCZNIK OPERACYJNY
Data sporządzenia: 16.12.2022
Zielona Stacja to model franczyzy łączący w sobie troskę o zdrowe odżywianie,
wydajność ekonomiczną i jasne założenia etyczne. Powstałe punkty Zielonych Stacji oferuje usługi asystenta osób z niepełnosprawnościami, działających na terenie danej gminy, które połączone są z ofertą sprzedaży zdrowej i nieprzetworzonej żywności od lokalnych producentów.

Ekonarządziownik
Data sporządzenia: 18.10.2022
Poradnik zawiera wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci w założeniu własnej ekopracowni, m.in. scenariusze warsztatowe, projekty ekopracowni oraz praktyczne porady dotyczące organizacji pracy i wykorzystywania materiałów ekologicznych. Prezentuje sprawdzone sposoby na założenie i prowadzenie własnej ekopracowni. Mamy nadzieję, że nasza praca okaże się dla Ciebie pomocna i przyczyni się do rozwoju ekologicznego w Twoim otoczeniu.

Młodzi Duchem
Data sporządzenia: 10.11.2022
Naszym celem jest zwiększenie świadomości uczestników w zakresie
korzyści płynących z zaangażowania się w lokalną politykę z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej. Poprzez udział w warsztatach możemy poznać punkt widzenia na miasto z perspektywy osób starszych, a dodatkowo przełamać istniejący stereotyp o tylko narzekających seniorach.